Ezzel a kis tartalmi összefoglalóval szeretnénk figyelmetekbe ajánlani az Evangélikus Élet magazin legfrissebb számát. Olvassátok szeretettel egyházunk színes, képes magazinját. Vigyétek a jó hírét családon belül, szülőknek, rokonoknak, ismerősöknek is!
Kézdi Beáta
Október közepén járva, a szüreti és az aratási hálaadó istentiszteletek után az időben – és éppen ezért talán lélekben is – hozzánk legközelebb lévő nemzeti ünnepünkre készülünk, gondolunk. Homoki Pál soltvadkerti esperes a Lyukas zászlók üzenete című írásában arra hívja fel a figyelmet, hogy hatvanöt évvel a forradalom után, akárcsak anno a zászló közepéből a diktatúra jelképét, most „ki kell vágnunk mindazt, ami diaboloszi módon összezavar, és megpróbál elválasztani Krisztus megvallásától, az így támadó űrbe pedig oda kell helyeznünk a példamutató krisztusi szeretet cselekedeteit”.
Az Égtájoló rovatban Szemerei János püspök emlékeztet: „A mindenség porszemnyi vándoraiként rácsodálkozhatunk arra, hogy bár nem körülöttünk forog a világ, de aki a semmiből létrehívta a számunkra felfoghatatlanul hatalmas mindenséget, és akitől mi is az életünket kaptunk, az parányi voltunk ellenére is számontart minket.”
Küldetés rovatunkban Lázárné Skorka Katalin a betűk, a szavak és a Lélek erejéről ír személyes hangvételben, míg a Cantate rovatban Ecsedi Zsuzsa most Pieterszoon Sweelinck orgonista-zeneszerzőre irányítja a figyelmet, aki sokrétűen járult hozzá a 16–17. század fordulójának gazdag zenetörténetéhez.
A mosoly, a nevetés közös gyógyulásunk, épülésünk fontos aktusa lehet – állapítja meg Sághy Balázs, a Domonyi Evangélikus Egyházközség lelkésze Az igehirdető műhelyében című rovatunkban.
Kevesen tudják, hogy Mályusz Elemér professzor, a 20. század egyik legnagyobb magyar történésze, nemzetközi hírű középkorász a második világháború utáni nehéz években meghatározó módon hozzájárult az evangélikus levéltár koncepciójának és működésének megújításához. Nemrégiben megjelent visszaemlékezései fontos és érdekes kordokumentumok, amelyek nem csak a történészek érdeklődésére tarthatnak számot.
Fizessetek elő az újságra a kiado@lutheran.hu email címen, vagy digitálisan a www.bolt.lutherkiado.hu/folyoiratok/digitalis oldalon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.