Az Isten az embert nem önmagában „rakta le” a földre, hanem egy csodálatos rendszer részeként, amelyet természetnek nevezünk. Keresztény hívő emberként ezért sem magunkra, sem a minket körülvevő világra nem csupán úgy tekintünk, mint önálló személyekre, dolgokra, entitásokra stb., hanem úgy is, mint a teremtő Isten kreativitásának jeleire. Sőt! Egy olyan hálózat részei vagyunk, amelyben tenni is tudunk és tennünk is kell az isteni mandátum szerint (1Móz 2,15).
Szerző: Kovács Viktor
A kereszténység központi üzenete Krisztus keresztje és megváltó munkája. De vajon kinek szól ez a megváltás? Csak az embereknek? Vajon milyen szerepe van a megváltásnak a(z emberen kívüli) teremtett világ szempontjából, és milyen szerepe van ebben az embernek? És mennyire jó szó erre a teremtésvédelem?
Beszélgetés dr. Gáncs Tamással, a Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség lelkésze és a Magyarországi Evangélikus Egyház – Ararát – Teremtésvédelmi Munkacsoportjának vezetője. A téma aktualitását a teremtés hete adja, amelyet ökumenikus kezdeményezés az Isten teremtett világa iránti keresztény felelősségtudatunk erősítésére rendezik évről évre.
Az adás kedden 6:30-tól elérhető.
Hivatkozások:
Műveld és őrizd – az evangélikus egyház teremtésvédelmi programja
Ferenc pápa: Laudato si' enciklikája
Kovács Viktor további érdekes tartalmait megtalálhatjátok a YouTube-on, a Spotifyon és a Facebookon is!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.